Ďakujem Ti, Bože

16.07.2014 20:15

 

V piatok som posledný deň v práci a začína mi vytúžená dovolenka.

 

Nakoľko moja jediná dcéra sa pred mesiacom osamostatnila a odsťahovala sa mimo Slovenskej republiky, tak som sa rozhodla, že časť svojej dovolenky strávim v jej novom byvaní a v spoznávaní miesta, ktoré ju tak veľmi očarilo, že ho vymenila za rodné Slovensko.

 

A kedže ja napriek tomu, že vodičský preukaz nosím stále v kabelke, ale šoferovat by som sa neodvážila, že som stále iba spolusediaci, tak som si cez jednu web stránku našla odvoz, ktorý mal byť presne na termín začiatku mojej dovolenky a tým pádom som si vybavila aj iný odvoz naspäť z dovolenky.

 

Všetko vyzeralo tip - top, že som bola šťastná a spokojná ako mi to perfektne vyšlo. Lenže nastal den D, teda 3dni pred odchodom na dovolenku a šofér, ktorý ma mal viezť mi oznámil, že sa mu pokazilo auto, čiže z odvozu nič nebude.

 

Bol utorok večer a ja som mala v piatok cestovať. Určite si vieš predstaviť ako som sa cítila. Sedela som v obývačke v kľude, keď mi zazvonil telefón a oznámil mi túto správu. Pripadalo mi to akoby sa mi pred očami zrútil most, na ktorý som už išla vkročiť. V hlave sa mi vynárali rôzne teórie a myšlienky. Spomenula som si, že pred pár rokmi som tak isto hľadala odvoz do zahraničia a ozvalo sa mi pár ľudí. V duchu som sa modlila, aby som tie kontakty v starom telefóne našla. A našla som. Bola som na seba pyšná, že som ich nezmazala. Samozrejme po obvolaní všetkých kontaktov som nebola spokojná, pretože ani jeden mi nepotvrdil na 100% odvoz tam, kam som potrebovala, ale nechala som to tak. Vedela som, že osud ma nenechá v štichu a že sa to nejako vyrieši. Pretože ak človek chce, tak sa to vždy nejako vyrieši. Na druhý deň v práci som znovu skúšala tie kontakty, znovu neúspešne. Večer som ešte dostala informáciu od môjho prvého dohodnutého šoféra, že sa mu nepodarilo auto spojazdniť. A ako som už v poslednej nádeji hľadala odvozy vo vyhladávači, zazvonil mi telefón. Hlas v ňom mi oznámil, vraj v piatok večer ide na 100% tam, kam potrebujem.

 

No nie je toto zázrak? Keď už sa zdalo, že je všetko stratené a zrazu mi do cesty pošle akoby anjela?

Hned sa mi zmenila nálada a bola som šťastná ako blcha. A samozrejme som sa pozrela nahor so slovami : Ďakujem Ti, Bože.

 

A tak ak náhodou aj Ty máš nejaké staré kontakty, tak ich nikdy nevymazuj, pretože nikdy nevieš kedy sa Ti môžu zísť. Nechaj si ich na chvíľu, kedy si aj Ty povies : Ďakujem Ti, Bože.