..ďakujem Ti, mama

31.08.2014 15:15

 

Nepamätám si, kde presne som pred nedávnom čítala vetu, že :

ak ráno daruješ niekomu úsmev, bude mať príjemný celý deň.

 

Sú posledné augustové dni, nejaký ten sviatok a k tomu víkend, v mojom živote sa odohrala veľmi smutná udalosť, tak trávim tieto dni u svojích rodičov. Včera som bola svedkom ako sa dá za jeden deň prerobiť strecha. Boli sme tu vlastne všetky moje sestry a mama mala aspoň veselo. Napriek tomu, že už mám sádru z dolámanej nohy dolu, myslela som že budem viac osožná pri pomáhaní a následnom upratovaní po oprave strechy, ale pomôžem ako sa dá.

 

Večer som ľahla unavená a spala ako medveď. Občas sa v noci zobudím na bolesť nohy a už nemôžem zaspať. Presne ako v túto noc, hoci som večer zaspala s pocitom najťažšieho zvierata na svete. Samozrejme zákon schválnosti platí neustále a tak nad ránom, keď už svitalo som zaspala na nejakú hodinu, ale keď som už mala vstávať, cítila som, že som totálne nevyspatá. Namrzená som išla do kúpelne a v tom vyšla z kuchyne moja mama. A venovala mi taký nádherný úsmev, že sa všetka moja mrzutosť niekde stratila.

 

Ako som sa umývala v kúpelni, tak som premýšlala, aká dokáže byť moja mama silná. Že napriek všetkým buchnátom od života, sa dokáže takto milo usmievať a venovať ten úsmev aj druhým ľuďom. Že napriek tomu, že pred týždňom prišla o svojho manžela, dokáže premeniť mrzuté ráno na krásny deň.

Ďakujem Ti mama. Lúbim Ťa.