..dar z neba

13.06.2014 20:31

 

Vždy som mala rada deti. Možno preto, že sa často cítim sama ešte ako dieťa, hoci môj OP tomu nijako nenasvedčuje.

 

Jednoducho deti sú dar z neba. Sú akási kotva, ktorá nás pripúta k tomu, čo je správne a ukáže nám cestu kadiaľ máme ísť. Pretože náš život môže byť dovtedy jeden veľký chaos, v ktorom sa pohybujeme ako piloti vo vesmírnej lodi, že len lietame sem a tam. A potom príde do Tvojho života dieťa. Možno to najskôr vnímaš ako narušenie svojho teritória, svojho súkromia a pohodlia. Pretože si sa nechcela s nikým o nič deliť a zrazu Ťa to malé stvorenie neustále "vyrušuje" a dožaduje sa Tvojej lásky, opatery a pozornosti.

 

Ak máš sdrce, tak súhlasíš so mnou, že dieťa je ten najkrajší dar aký si mohla dostať. Že sa mu nič nevyrovná. Pretože je to časť Teba, ktorú môžeš akoby v porovnaní so sebou poopraviť.

 

Tiež som matka. Tiež som mala tú česť dostať tento úžasný dar z neba. Tiež som to najskôr nechápala a mala voči tomu výhrady. Tiež som sa bála a hnevala, že mi skončí moja samostatnosť a budem sa musieť deliť. Tiež som bola pyšná sama na seba a zrazu som mala byť rozdelená na dve časti.

 

Ale ten pocit, keď si moje dieťa začalo vo mne naťahovať rúčky a nôžky, ten pocit bol najkrajší na svete. Ked som vnímala ako vo mne žije a že som to ja kto ju má a musí chrániť, to bolo tak krásne, že sa to nedá slovami opísať ani k ničomu prirovnať.

 

Pred časom mala moja dcéra dvadsať rokov. Ubehlo to ako voda. Za celý ten čas som bola nadmieru pyšná na to, aká je úžasne bystrá a múdra. Ako šikovne sa vo všetkom vyzná. Že mi nikdy ani len v duchu nenapadlo ľutovať rozhodnutie mať dieťa. Pre mňa to bolo to to najsprávnejšie rozhodnutie aké som mohla urobiť.

 

Dnes sme sa s dcérou rozlúčili. Je už dospelá a našla si svoju cestu, ktorou chce ísť. Samozrejme nie sme od seba vzdialené na protilahlých póloch zemegule, ale chýba mi.

 

A na druhej strane som šťastná a pyšná na ňu, ako to všetko zvládla.

 

Jednoducho som pyšná matka.

 

A každému kto o tomto rozhodnuti váha, odkazujem nech sa nebojí. Pretože mať dieťa je TOP udalosť v Tvojom živote.