..kde je to doma?

14.10.2014 21:32

 

Dnes mi písala moja sestra, že aký mala so svojim synom (má 4r) podarený rozhovor :

 - mami a tá teta s tým malým počítačom je kde?

 - tá teta je teraz v Anglicku

 - a načo si tam išla?

 - do novej roboty

 - a čo v tej starej bolo zle? Čo tam boli myši lebo potkani?????

A ja po chvíľke zaseknutého ticha som mu povedala :

 - hádam potkany, kvôli myšiam by tam hádam neodišla 

 

A toto mi dnes urobilo také akoby slnko na tvári, pretože hneď ako som sa dnes zobudila, ma bolela hlava. Včera som to prehnala s počítačom a málo som spala.

Ako zaujímavo sa vie dieťa pýtať, niektoré veci, ktoré by dospelý človek ani len nevymyslel a pritom sú to jednoduché slová.

 

Možno áno, sme až príliš akoby "hluchý" voči takýmto obyčajnostiam a možno keby sme sa nechali uniesť a neboli stále tak uniformovaný, možno by sme mali stále taký krásny deň.

 

Pretože neskôr mi prišla ponuka na zaujímavú prácu, ktorá viem že by ma naozaj bavila. Len - je dosť vzdialená od miesta, do ktorého som sa nasťahovala, je to zhruba tri hodiny. Ale pretože som tu sama a nemám tu žiaden záväzok, som teda vlastne flexibilná, hoci som si zvykla na toto mesto a ak mám byť úprimná, tak sa mi zapáčilo. Možno práve preto, že je multikultúrne.

 

Na tú ponuku som reagovala okamžite, tak uvidím či sa dostanem do výberu. Bola by to vážne znovu taká zmena v mojom živote.

 

Na najväčšej sociálnej sieti mám jedného obdivovateľa a ten neustále mení miesto svojho pôsobenia. Sťahuje sa snáď každé 2 - 3 mesiace. A práve predvčera som čítala jeho nový článok o svojich predsavziatiach. A v duchu som tak premýšlala, aké to musí byť asi ubíjajúce, ak si zvykneš na nejaké miesto a práve vtedy príde ten deň a znovu balíš veci a meníš pôsobisko. Že nikde nemáš svoj akoby domov. Niečo stále. Áno, môže to byť zaujímavé pre mladého človeka, ktorého ešte nenavštívil ten pocit  - byť niekde doma a mať to svoje miesto.

 

A dnes, keď som odpovedala na tú pracovnú ponuku, tak som si spomenula presne na neho. A vôbec som vtedy neriešila, či stratím tento domov tu, na ktorý som si už zvykla alebo si nájdem tam v diaľke nový.

 

A možno konečne nájdem niekoho, kto mi ten domov vytvorí a budem tam chcieť zostať navždy.