...príď na kávu

17.10.2014 18:32

 

Ako som už písala minule, v byte v ktorom bývam mi v pondelok končí zmluva a sťahujem sa do nového domu. A nakoľko mi je nová majiteľka blízka, tak ma dnes ráno pozvala na kávu.

 

Nespala som vôbec dobre. Do polnoci som si robila novú prezentačnú web stránku, ktorú chcem priložiť ku svojim preferenciám v hladaní práce. Keď som si po polnoci konečne ľahla, tak spolubývajúci, ktorý má u seba pravidelne priateľku, sa práve v ten moment rozhodol pozerat nejaký zábavný seriál, pri ktorom sa obaja nahlas smiali, že som naštvaná zaspávala. A ráno znovu klasický rituál v tomto dome - spolubývajuca, ktorá býva podo mnou, chodí o 6h do práce, ale tak, že to počujeme všetci, myslím tie buchnutia dvermi.

 

Čiže som bola úplne do "ružova" vyspatá, keď som si v kľude vychutnávala raňajky v podobe misky plnej mlieka a vločiek. A v tom mi prišla sms. Vraj : príď na kávu, som sama doma. A tak som vďaka mojej novej majiteľke mala aspoň pekný deň a trochu som sa odreagovala z toho, že som sa v noci nevyspala. Preto sa teším už na nové bývanie, na nových ľudí a určite na kľudnejší spôsob v mojom živote, pretože to je to, čo potrebujem.

 

Viem, že ak spolu býva viac ľudí a rôznych ľudí, že je to ťažké sĺkbiť požiadavky každého jedného, ale myslím že pravidlo, ktoré funguje na Slovensku o nočnom kľude po 22h, by mohlo platiť aj v Anglicku. Aby boli ľudia ku sebe viac tolerantný a viac mysleli aj na iných, ako iba na to, čo chcem ja v túto chvíľu.

 

Tak isto nepochopím, ako ľudia ktorý práve cestujú autobusom, vlakom, že práve v tú chvílu potrebujú s niekym telefonovať. Pretože ak cestuješ a vedľa Teba telefonuje nejaký Ind, pred Tebou sediaci Pakistanec tiež telefonuje, za Tebou žena z Polska tiež práve potrebuje svojej známej porozprávať, kde kúpila pekné tričko a do toho ešte nejaká Angličanka vysvetluje kamarátke, že o koľko minút bude na dohodnutom mieste, tak to je myslím aspoň podľa mňa nevhodné.

 

Napriek tomu sa mi v Anglicku veľmi páči a neplánujem návrat domov.

 

A hoci ten pravý dôvod príchodu do Anglicka už je mimo mňa, stále to vidím ako správne rozhodnutie. A možno práve tento presun mi poskytne nejaký iný dôvod.