..prvý týždeň v Anglicku

25.09.2014 20:44

 

Tak a som v Anglicku. Už týždeň. Pomaličky sa tu - nenapíšem, že trápim, pretože to nie je pravda, ale snažím sa akoby nájsť novú cestu v živote.

Už istý čas som cítila, že potrebujem urobiť akúsi čiaru za jednou etapou môjho života a začať novú výzvu.

 

A prečo som si zvolila Anglicko, tak to je snáď každému jasné. Žije tu niekto, kto mi nedá ako sa hovorí spávať, hoci spím dobre.

 

Takže týždeň v cudzom svete, ďaleko od rodiny, svojej dcéry a všetkých blízkych ľudí, som prežila podľa očakávania, zatiaľ mi všetko vychádza. Išla som sem na vlastnú päsť. Sama som si kúpila letenku, sama som si vybrala mesto, kde chcem začať, sama som si našla hotel na tri dni a sama som si počas pobytu v hoteli obehla pár bytov, z ktorých som si nakoniec vybrala jeden a teraz v ňom bývam. Sama posielam denne množstvo inzerátov na prácu, pretože nie som typ, ktorý hneď po príchode do Anglicka premýšľa o možných sociálnych dávkach.

 

Samozrejme pár vecí ma tu už naštvalo. Jednou z nich je aj telefonické sa objednanie v Job centre. A to som si naivne myslela, že keď tam prídem osobne, že nebudem musieť telefonicky vybavovať tieto veci, veď podľa  mna je to v podstate jedno, tie isté otázky by sa mohli spýtať pracovničky Job centra, ktoré sú tam ako nejake navigátorky hneď  pri vstupe. Ale nie, dostala som do rúk od nich letáčik s telefónnym číslom, na ktoré som sa snáď dva dni márne pokúšala dovolať a stále sa mi ozýval iba záznamník, ktorý mi v pravidelných intervaloch opakoval, že všetci pracovníci sú momentálne obsadení. Keď som prvý deň minula na tento záznamník snáď 10libier, na druhý deň som zavolala hneď ako mala začať pracovná doba, teda od 9h ráno. Ja som volala o 9h a 5min a zaujímavé, že už boli všetci operátori znovu zaneprázdnení. Bolo snáď 16.30,  keď som sa už v márnej nádeji pokúsila ešte raz zavolať a ozval sa mi konečne jeden operátor, ktorý sa určite od rána nezastavil. Bola som šťastná ako blcha, keď ma objednal o týždeň na doplnenie údajov pre získanie tak potrebnej kartičky pre život v Anglicku.

 

Ale inak je tu život pre mňa zaujímavý a ľudia sú tu všetci milí a usmievaví.

 

Teda týždeň môjho nového života je za mnou a snáď, keď tu budem písať nabudúce, že už bude znovu pár vecí, ktoré ma posunú ďalej ku splneniu môjho sna.

 

Tak mi držte palce.