..tak spusť

10.10.2014 18:03

 

Celý včerajší večer až do noci som sa veľmi poškriepila s niekym, na kom mi veľmi záleží a veľmi veľa pre mňa znamená. Pretože občas sa to stane, že dvaja ľudia majú proste ten svoj deň, keď možno aj šuchnutie obyčajného listu ich dokáže znekľudniť. 

 

Toto sme mali my včera. Cítim, že niečo tam bolo, čo tú osobu proti mne vytočilo a potom bolo jej správanie ako keď palicou štucháš do osieho hniezda, z ktorého o chvílu vyjde celý namosúrený roj. Prečo sa takto správame? Prečo nie sme vždy úprimný a nepovieme čo nás štve? Miesto toho dráždime kľudného psa až dovtedy, dokiaľ nás nekusne. A potom urazený čakáme až sa nám ten pes ospravedlní, že reagoval tak ako reagoval.

 

Nespala som vôbec dobre, pretože som nad týmto ešte dlho potom premýšlala.

 

Je to naozaj iba náhoda alebo sa s nami život hrá a skúša nás koľko vydržíme a kedy nám povolia nervy? Ak vidím a viem, že niekto je alergicky napríklad na vôňu rýb, nebudem mu predsa prikladať k tvári živú rybu, aby som mu ublížila. Jedine ak by to bol môj jediný cieľ.

 

Myslíš, že ak Ty máš zlý deň a niečo Ťa veľmi nahnevalo, že to zmeníš tým, ak budeš svoju náladu vnášať do niekoho iného? Ak Teba niečo hnevá, nedávaj ten pocit niekomu na kom Ti údajne záleží. Pretože ten človek Ťa môže milovať a Ty si ani neuvedomuješ ako veľmi mu týmto nevysvetleným činom ubližuješ.

 

Čo tak povedať narovinu čo Ťa štve? Hm? Myslíš, že to zvládneš? Tak spusť.