..život je krásny

06.10.2014 21:16

 

Možno aj Ty máš niekedy deň, keď sa Ti darí a cítíš sa šťastný..že akoby Ti všetko vychádzalo a zapadalo presne do seba, ako dve ozubené kolesá. A potom príde deň, keď narazíš na ozubené koleso s vyštrbeným zubom a celý chod, ktorý doteraz tak pekne šlapal, začne akoby krívať a celé je to v háji.

 

Presne túto situáciu som zažila ja dnes. Keď som narazila na ozubené koleso s vylomeným zubom. Hoci som UK krátko, mením byt, pretože s terajším som sa zrejme uponáhlala a nepači sa mi. A hoci som už mala vybratý iný byt, v ktorom som sa už hneď v prvú chvílu cítila super a vedela som, že ho chcem, stále tu boli aj iný záujemcovia. Ale napokon majiteľ poslal tu víťazoslávnu správu mne. Vraj môžem dnes priniesť zálohu na byt a tým pádom už bude oficiálne môj.

 

Bolo ráno, ja som v kľude jedla moje oblúbené ovsenné vločky, keď mi prišla sms. Vraj nech sa nehnevám, ale pôvodný obyvateľ bytu, do ktorého som sa mala sťahovať ja, sa vrátil a tak ten byt už nie je k dispozícii.

 

Áno, človeka to vie vytočiť a zmení mu to náladu a aj celý deň. Ale nedávno som niekde čítala, že v strese zabúdame dýchať, že sme napätý a myslíme negatívne.

 

A keď som večer čakala na spoj do centra, tak som si na zástavke prezerala nebo a v duchu vravela tú vetu..dýchaj, dýchaj.. a usmievala som sa. Pretože viem, že to čo potrebujem vo chvíli, keď si neviem rady je kľud mojej mysle, v mojej hlave. Že jediné, čo v tú chvílu potrebujem, je nemyslieť na to zlé, čo sa stalo. Pretože život nás takto iba skúša ako budeme reagovať. A keď vidí, že sme kludný tak nám pošle riešenie. Naozaj. Neveríš? Tak to niekedy vyskúšaj. Pretože to naozaj funguje. Aj keď je to niekedy tak veľmi ťažké.

 

Hneď ako som prišla domov z nákupu, som našla čerstvý inzerát s ponukou na byt a ešte k tomu v lokalite, ktorú som si želala.

No nie je ten život krásny?